2η Αγωνιστική Πρωταθλήματος 2017-2018

2η αγωνιστική πρωταθλήματος ΣΑΟΠ 2017-18

ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ - ΜΑΧΗΤΙΚΟΣ: 0-2

Α’ ημίχρονο

Πέναλτι καταλογίζεται υπέρ του ΦΑΛΗΡΙΚΟΥ, στην εκτέλεση ο Χασανλάρι αλλά αποκρούει ο Ιωάννου και κρατάει το μηδέν για το ΜΑΧΗΤΙΚΟ.

Β’ ημίχρονο

0-1 Adrian

0-2 Κάθετη μεταβίβαση στον Κοκορέ που βρίσκει χώρο μπαίνει στην περιοχή των αντιπάλων και με εξαιρετικό πλασέ διπλασιάζει τα τέρματα του ΜΑΧΗΤΙΚΟΥ.

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ - ΒΥΡΩΝΑΣ: 1-1

Α’ ημίχρονο

20' 1-0 Ο Μπαλάσκας με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ για τους ΒΕΤΕΡΑΝΟΥΣ μετά από εξαιρετική ενέργεια και ασσίστ του Θεοδωρόπουλου.

Β’ ημίχρονο

28' 1-1 Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ από πολύ πλάγια θέση έξω από την περιοχή από τον Δούβο Παναγιώτη με την μπάλα να καταλήγει στο απέναντι Γ του ανήμπορου να αντιδράσει Γαζεπίδη και έρχεται έτσι η ισοφάριση για τον ΒΥΡΩΝΑ.

ΒΑΚΧΟΣ -ΑΙΟΛΟΣ: 1-5

Α’ ημίχρονο

18' 0-1 Επέλαση του Γκέργκι από αριστερά όπως επιτίθεται ο ΑΙΟΛΟΣ, φτάνει μέχρι την γραμμή του out όπου και γυρίζει παράλληλα προς την περιοχή. Εκεί βρίσκεται ο Klodian που σχεδόν πάνω στη γραμμή με προβολή "σπρώχνει" την μπάλα στα δίχτυα του ΒΑΚΧΟΥ για το 1-0

Β’ ημίχρονο

19' 0-2 Βαθιά μπαλιά προς την περιοχή του ΒΑΚΧΟΥ, προσπαθεί ο αμυντικός να αποκρούσει αλλά στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας έτσι το 0-2.

20' 0-3 Βαθιά μπαλιά από τον Γκέργκι προς την περιοχή του ΒΑΚΧΟΥ, στο δεύτερο δοκάρι βρίσκεται ο Ευθυμίου που από κοντά τριπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

30' 0-4 Πέναλτι για τον ΑΙΟΛΟ, την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Γκέργκι που διαμορφώνει το 4-0 για την ομάδα του.

33' 0-5 Μόνος βγαίνει στην αντεπίθεση ο Γκέργκι που πλασάρει εύκολα το να τερματοφύλακα για το 0-5

38' 1-5 Σουτ στο δοκάρι από προσπάθεια παίκτη του ΒΑΚΧΟ, στην επαναφορά ο Μπέρτσος που με πλασέ από την περιοχή πετυχαίνει το γκολ της τιμής για την ομάδα του.

ΑΣΤΕΡΑΣ - ΑΤΤΙΚΟΣ: 1-1

Α’ ημίχρονο

7' 1-0 αυτογκόλ

Β’ ημίχρονο

46' 1-1 Bocka

ΨΥΧΙΚΟ 06 - ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ: 2-0

Α’ ημίχρονο

20´ Ωραία ενέργεια του Καϊτατζή από δεξιά όπως επιτίθεται το ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ, μπαίνει στην περιοχή ξεπερνάει τον αμυντικό και από το ύψος της γραμμής του out γυρίζει την μπάλα σχεδόν παράλληλα με το τέρμα αλλά δεν μπορεί  μόνος από πολύ ευνοϊκή θέση ο Ευδαίμων να ολοκληρώσει την φάση και να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του.

25' Εκτέλεση κόρνερ από τον Χρόνη, ο  Απαλίδης Δ. κέρδισε την μπάλα μέσα στην περιοχή του ΝΕΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ και σουτάρει από κοντινή απόσταση πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ της χρονιάς για την ομάδα του.

35' Βαθιά διαγώνια μπαλιά του Πανταζή κατεβάζει υποδειγματικά ο Καραγιάννης έξω από την περιοχή του ΝΕΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ και με αριστερό δυνατό σουτ, στέλνει την μπάλα στο απέναντι πλαϊνό διχτάκι για το 2-0.

Read 253 times Last modified on Monday, 16 October 2017 09:28