• Decrease font size
Wednesday, 04 October 2017 08:49

1η Αγωνιστική Πρωταθλήματος 2017-2018

ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ - ΑΣΤΕΡΑΣ: 1-3

Πολύ καλή εμφάνιση και δίκαιη νίκη του ΑΣΤΕΡΑ στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής απέναντι στο ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ. Η ομάδα του Ασλάνογλου κατέβηκε με 19 παίκτες σε αυτό το παιχνίδι, έπαιξε ωραία μπάλα στο πρώτο ημίχρονο, έκλεισε από νωρίς τους αντιπάλους και πέτυχε 2 όμορφα γκολ με την εικόνα του αγώνα να δείχνει μία διαφαινόμενη εύκολη επικράτηση. Πολλές αλλαγές στο 2ο ημίχρονο για τον ΑΣΤΕΡΑ κάτι που δεν επηρέασε την ποιότητα της ομάδας πράγμα που δείχνει το βάθος του φετινού ρόστερ. Η ομάδα του Ασλάνογλου πέτυχε και ένα τρίτο γκολ και παρότι δέχτηκε την μείωση του σκορ από το ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ δεν προβληματίστηκε καθόλου και πήρε μία πολύ εύκολη νίκη.

Πολλές υποσχέσεις άφησε στην πρώτη του επίσημη φετινή εμφάνιση ο ΑΣΤΕΡΑΣ αφού η ομάδα αφενός έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και αφετέρου παρουσίασε ένα ρόστερ με πολλούς ποιοτικούς παίκτες που σίγουρα θα προκαλέσει ευχάριστους πονοκεφάλους στην τεχνική ηγεσία.

Το ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ που βρέθηκε με 10 παίκτες στον αγωνιστικό χώρο δεν μπόρεσε να αντισταθεί στην ανωτερότητα των αντιπάλων και έδειξε ότι χρειάζεται βελτίωση αλλά και "ενέσεις ποιότητας" στο ρόστερ για να μπορέσει να είναι ανταγωνιστικό αυτή την περίοδο.

Α’ Ημίχρονο

Με 10 Παίκτες παρατάχθηκε στον αγωνιστικό χώρο το ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ.

25´ 0-1 Κόρνερ για τον Αστέρα με τον Ζώρα, πετάγεται στο πρώτο δοκάρι ο Χρυσικός και με γυριστή κεφάλια  ανοίγει το σκορ.

29´ 0-2 Ωραία σέντρα του Μαργώνη από δεξιά, στην καρδιά της περιοχής του ΝΕΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ ο Σάββας Τριανταφυλλόπουλος πιάνει τη δυνατή κεφαλιά που δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης τον τερματοφύλακα διπλασιάζοντας έτσι τα τέρματα της ομάδας του.

Β’ Ημίχρονο

13´ 0-3 Κόρνερ για τον ΑΣΤΕΡΑ, δεν μπορούν οι αμυντικοί του ΝΕΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ να απομακρύνουν, εκμεταλλεύεται ο Χαμαράκης και με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή διαμορφώνει το 0-3 για ομάδα του.

28´ 1-3 Σέντρα σουτ του Καϊτατζή που καταλήγει με εντυπωσιακό τρόπο στα δίχτυα του ΑΣΤΕΡΑ για τη μείωση του σκόρ σε 1-3.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2010 - ΒΥΡΩΝΑΣ: 3-1

Α’ Ημίχρονο

4´ 0-1 Ξαφνικό διαγώνιο σουτ του Νικολάου στην απέναντι γωνία της εστίας του ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2010 και ανοίγει το σκορ για τον ΒΥΡΩΝΑ.

15´ 1-1 Φάουλ για τον ΧΟΛΑΡΓΟ 2010 από δεξιά όπως επιτίθεται η ομάδα. Στην εκτέλεση ο Αντωνιάδης, φέρνει την μπάλα μέσα στην περιοχή όπου ανενόχλητος ο Γκίκας με κεφαλιά ισοφαρίζει για τον ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2010.

19´ 2-1  Στην περιοχή του Βύρωνα κινείται ο Γκίκας από αριστερά, γυρίζει παράλληλα την μπάλα στον Μούσιαρη που πιάνει απευθείας το βόλεϊ με το αριστερό και δίνει το προβάδισμα στο ΧΟΛΑΡΓΟ 2010.

30´ 1-3 Έξω από την περιοχή του Βύρωνα ο Βρεττός επιχειρεί δυνατό ευθύβολο σουτ που καταλήγει στην γωνιά της εστίας του Παύλου, ανεβάζοντας έτσι το δείκτη του σκορ στο 3-1 για την ομάδα του.

ΑΤΤΙΚΟΣ - ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ: 1-0