Blog

2η αγωνιστική πρωταθλήματος ΣΑΟΠ 2017-18

ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ - ΜΑΧΗΤΙΚΟΣ: 0-2

Α’ ημίχρονο

Πέναλτι καταλογίζεται υπέρ του ΦΑΛΗΡΙΚΟΥ, στην εκτέλεση ο Χασανλάρι αλλά αποκρούει ο Ιωάννου και κρατάει το μηδέν για το ΜΑΧΗΤΙΚΟ.

Β’ ημίχρονο

0-1 Adrian

0-2 Κάθετη μεταβίβαση στον Κοκορέ που βρίσκει χώρο μπαίνει στην περιοχή των αντιπάλων και με εξαιρετικό πλασέ διπλασιάζει τα τέρματα του ΜΑΧΗΤΙΚΟΥ.

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ - ΒΥΡΩΝΑΣ: 1-1

Α’ ημίχρονο

20' 1-0 Ο Μπαλάσκας με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ για τους ΒΕΤΕΡΑΝΟΥΣ μετά από εξαιρετική ενέργεια και ασσίστ του Θεοδωρόπουλου.

Β’ ημίχρονο

28' 1-1 Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ από πολύ πλάγια θέση έξω από την περιοχή από τον Δούβο Παναγιώτη με την μπάλα να καταλήγει στο απέναντι Γ του ανήμπορου να αντιδράσει Γαζεπίδη και έρχεται έτσι η ισοφάριση για τον ΒΥΡΩΝΑ.

ΒΑΚΧΟΣ -ΑΙΟΛΟΣ: 1-5

Α’ ημίχρονο

18' 0-1 Επέλαση του Γκέργκι από αριστερά όπως επιτίθεται ο ΑΙΟΛΟΣ, φτάνει μέχρι την γραμμή του out όπου και γυρίζει παράλληλα προς την περιοχή. Εκεί βρίσκεται ο Klodian που σχεδόν πάνω στη γραμμή με προβολή "σπρώχνει" την μπάλα στα δίχτυα του ΒΑΚΧΟΥ για το 1-0

Β’ ημίχρονο

19' 0-2 Βαθιά μπαλιά προς την περιοχή του ΒΑΚΧΟΥ, προσπαθεί ο αμυντικός να αποκρούσει αλλά στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας έτσι το 0-2.

20' 0-3 Βαθιά μπαλιά από τον Γκέργκι προς την περιοχή του ΒΑΚΧΟΥ, στο δεύτερο δοκάρι βρίσκεται ο Ευθυμίου που από κοντά τριπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

30' 0-4 Πέναλτι για τον ΑΙΟΛΟ, την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Γκέργκι που διαμορφώνει το 4-0 για την ομάδα του.

33' 0-5 Μόνος βγαίνει στην αντεπίθεση ο Γκέργκι που πλασάρει εύκολα το να τερματοφύλακα για το 0-5

38' 1-5 Σουτ στο δοκάρι από προσπάθεια παίκτη του ΒΑΚΧΟ, στην επαναφορά ο Μπέρτσος που με πλασέ από την περιοχή πετυχαίνει το γκολ της τιμής για την ομάδα του.

ΑΣΤΕΡΑΣ - ΑΤΤΙΚΟΣ: 1-1

Α’ ημίχρονο

7' 1-0 αυτογκόλ

Β’ ημίχρονο

46' 1-1 Bocka

ΨΥΧΙΚΟ 06 - ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ: 2-0

Α’ ημίχρονο

20´ Ωραία ενέργεια του Καϊτατζή από δεξιά όπως επιτίθεται το ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ, μπαίνει στην περιοχή ξεπερνάει τον αμυντικό και από το ύψος της γραμμής του out γυρίζει την μπάλα σχεδόν παράλληλα με το τέρμα αλλά δεν μπορεί  μόνος από πολύ ευνοϊκή θέση ο Ευδαίμων να ολοκληρώσει την φάση και να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του.

25' Εκτέλεση κόρνερ από τον Χρόνη, ο  Απαλίδης Δ. κέρδισε την μπάλα μέσα στην περιοχή του ΝΕΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ και σουτάρει από κοντινή απόσταση πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ της χρονιάς για την ομάδα του.

35' Βαθιά διαγώνια μπαλιά του Πανταζή κατεβάζει υποδειγματικά ο Καραγιάννης έξω από την περιοχή του ΝΕΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ και με αριστερό δυνατό σουτ, στέλνει την μπάλα στο απέναντι πλαϊνό διχτάκι για το 2-0.

Wednesday, 04 October 2017 08:49

1η Αγωνιστική Πρωταθλήματος 2017-2018

Written by

ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ - ΑΣΤΕΡΑΣ: 1-3

Πολύ καλή εμφάνιση και δίκαιη νίκη του ΑΣΤΕΡΑ στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής απέναντι στο ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ. Η ομάδα του Ασλάνογλου κατέβηκε με 19 παίκτες σε αυτό το παιχνίδι, έπαιξε ωραία μπάλα στο πρώτο ημίχρονο, έκλεισε από νωρίς τους αντιπάλους και πέτυχε 2 όμορφα γκολ με την εικόνα του αγώνα να δείχνει μία διαφαινόμενη εύκολη επικράτηση. Πολλές αλλαγές στο 2ο ημίχρονο για τον ΑΣΤΕΡΑ κάτι που δεν επηρέασε την ποιότητα της ομάδας πράγμα που δείχνει το βάθος του φετινού ρόστερ. Η ομάδα του Ασλάνογλου πέτυχε και ένα τρίτο γκολ και παρότι δέχτηκε την μείωση του σκορ από το ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ δεν προβληματίστηκε καθόλου και πήρε μία πολύ εύκολη νίκη.

Πολλές υποσχέσεις άφησε στην πρώτη του επίσημη φετινή εμφάνιση ο ΑΣΤΕΡΑΣ αφού η ομάδα αφενός έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και αφετέρου παρουσίασε ένα ρόστερ με πολλούς ποιοτικούς παίκτες που σίγουρα θα προκαλέσει ευχάριστους πονοκεφάλους στην τεχνική ηγεσία.

Το ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ που βρέθηκε με 10 παίκτες στον αγωνιστικό χώρο δεν μπόρεσε να αντισταθεί στην ανωτερότητα των αντιπάλων και έδειξε ότι χρειάζεται βελτίωση αλλά και "ενέσεις ποιότητας" στο ρόστερ για να μπορέσει να είναι ανταγωνιστικό αυτή την περίοδο.

Α’ Ημίχρονο

Με 10 Παίκτες παρατάχθηκε στον αγωνιστικό χώρο το ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ.

25´ 0-1 Κόρνερ για τον Αστέρα με τον Ζώρα, πετάγεται στο πρώτο δοκάρι ο Χρυσικός και με γυριστή κεφάλια  ανοίγει το σκορ.

29´ 0-2 Ωραία σέντρα του Μαργώνη από δεξιά, στην καρδιά της περιοχής του ΝΕΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ ο Σάββας Τριανταφυλλόπουλος πιάνει τη δυνατή κεφαλιά που δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης τον τερματοφύλακα διπλασιάζοντας έτσι τα τέρματα της ομάδας του.

Β’ Ημίχρονο

13´ 0-3 Κόρνερ για τον ΑΣΤΕΡΑ, δεν μπορούν οι αμυντικοί του ΝΕΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ να απομακρύνουν, εκμεταλλεύεται ο Χαμαράκης και με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή διαμορφώνει το 0-3 για ομάδα του.

28´ 1-3 Σέντρα σουτ του Καϊτατζή που καταλήγει με εντυπωσιακό τρόπο στα δίχτυα του ΑΣΤΕΡΑ για τη μείωση του σκόρ σε 1-3.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2010 - ΒΥΡΩΝΑΣ: 3-1

Α’ Ημίχρονο

4´ 0-1 Ξαφνικό διαγώνιο σουτ του Νικολάου στην απέναντι γωνία της εστίας του ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2010 και ανοίγει το σκορ για τον ΒΥΡΩΝΑ.

15´ 1-1 Φάουλ για τον ΧΟΛΑΡΓΟ 2010 από δεξιά όπως επιτίθεται η ομάδα. Στην εκτέλεση ο Αντωνιάδης, φέρνει την μπάλα μέσα στην περιοχή όπου ανενόχλητος ο Γκίκας με κεφαλιά ισοφαρίζει για τον ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2010.

19´ 2-1  Στην περιοχή του Βύρωνα κινείται ο Γκίκας από αριστερά, γυρίζει παράλληλα την μπάλα στον Μούσιαρη που πιάνει απευθείας το βόλεϊ με το αριστερό και δίνει το προβάδισμα στο ΧΟΛΑΡΓΟ 2010.

30´ 1-3 Έξω από την περιοχή του Βύρωνα ο Βρεττός επιχειρεί δυνατό ευθύβολο σουτ που καταλήγει στην γωνιά της εστίας του Παύλου, ανεβάζοντας έτσι το δείκτη του σκορ στο 3-1 για την ομάδα του.

1-1 Μπασάμ

15η αγωνιστική πρωταθλήματος 2016-17 (εξ αναβολής)

ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ – ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ: 2-3

33΄ Δυνατό σουτ του Ravini, στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του ΦΑΛΗΡΙΚΟΥ η μπάλλα και απομακρύνεται.

4΄0-1 Κοντινό πλάγιο πλασέ του Σταύρου με τη μπάλλα να καταλήγει στο απέναντι πλαϊνό διχτάκι της εστίας του ΦΑΛΗΡΙΚΟΥ και 1-0 για τους ΒΕΤΕΡΑΝΟΥΣ.

23΄0-2 Γεωργούλας

25΄0-3 δεν αστοχεί σε τετ-α-τετ ο Μπασάμ και 0-3 για τους ΒΕΤΕΡΑΝΟΥΣ.

36΄1-3 Δυνατό συρτό σουτ του Ιερόπουλου,  δεν μπορεί ο Σαββέας να αντιδράσει και 3-1 για το ΦΑΛΗΡΙΚΟ.

38΄2-3 Κοντινό πλασέ του Φαφαλιού και 2-3 για το ΦΑΛΗΡΙΚΟ.

ΑΤΤΙΚΟΣ – ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ: 1-2

8΄0-1 Αποστολόπουλος Ι.

15΄1-1 Αναγνωστόπουλος

80΄1-2 Αποστολόπουλος Φ.

ΜΑΧΗΤΙΚΟΣ – ΨΥΧΙΚΟ 06: 1-5

5´0-1 Σόκολης

18' 0-2 Σόκολης

56´3-0 Βασιλόπουλος

58´4-0 Απαλίδης Γ.

67´4-1 Σκρέκας (πέναλτι)

75´5-1 Βασιλόπουλος

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ – ΑΣΤΕΡΑΣ: 1-2

18΄0-1 Μπαλιά προς την περιοχή των ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ δεν υπάρχει καλή συνεννόηση μεταξύ τερματοφύλακα και αμυντικών, εκμεταλλεύεται ο Δαλάτσης και από πολύ κοντά πλασάρει σε κενή εστία για το 0-1.

21΄1-1 Εκτέλεση φάουλ προς την περιοχή του ΑΣΤΕΡΑ, γυριστή κεφαλιά του Ravini προς την καρδιά της περιοχής, εκεί καιροφυλακτεί ο Γεωργούλας και με δυνατό βολέ στέλνει τη μπάλα στον ουρανό των δικτύων του Ρεϊζίδη γράφοντας το 1-1.

22΄Κοντινό βολέ του Δαλάτση στο αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας των ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ η μπάλα και απομακρύνεται.

35΄1-2 Κοντινό σουτ του Δαλάτση, ασθενής η απόκρουση του Γαζεπίδη Α. με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα και προβάδισμα για τον ΑΣΤΕΡΑ.

37΄ Αποβολή για παίκτη του ΑΣΤΕΡΑ με 10 θα συνεχίσει η ομάδα.

ΑΙΟΛΟΣ – ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ: 2-0

Με 9 παίκτες παρατάχθηκε το Νέο Ψυχικό.

17΄1-0 Τουρλίδας

36΄2-0 Σολδάτος

ΨΥΧΙΚΟ 06 - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2010: 4-3

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

16´1-0 Βασιλόπουλος

23' 1-1 Χάλο

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

4´2-1 Βασιλόπουλος

10´2-2 Γκίκας

12' 3-2 Σόκολης (πέναλτι)

21´3-3 Χάλο

29´4-3 Βασιλόπουλος

ΑΤΤΙΚΟΣ – ΜΑΧΗΤΙΚΟΣ: 0-2

30΄0-1 Ατομική ενέργεια του George Ghita(Ady), ξεπερνά αμυντικό και τερματοφύλακα και με κοντινό πλασέ, ανοίγει το σκορ για τον ΜΑΧΗΤΙΚΟ.

16΄0-2 Αντεπίθεση για το ΜΑΧΗΤΙΚΟ, φεύγει μόνος ο Ady που σκάβει όμορφα τη μπάλα πάνω από τον Τρισμπιώτη πετυχαίνοντας το 0-2.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2010 – ΑΙΟΛΟΣ: 3-2

6΄1-0 Στην περιοχή του ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2010 από δεξιά ο Klodian, με συνεχόμενες προσποιήσεις αποφεύγει τους αμυντικούς και με δυνατό βολέ από πλάγια θέση ανοίγει το σκορ για τον ΑΙΟΛΟ.

12΄1-1 Τρομερό βολέ του Τσιάκαλου στο δεξί κάθετο δοκάρι του ΑΙΟΛΟΥ, από κοντά εκμεταλλεύεται την επαναφορά ο Λαχανάς και με πλασέ ισοφαρίζει για το ΧΟΛΑΡΓΟ σε 1-1.

57΄ 2-1 Νικολόπουλος

60΄ 3-1 Μούσιαρης

63΄ 3-2 Τσαγιούμπ

ΨΥΧΙΚΟ 06 - ΑΤΤΙΚΟΣ (ημιτελικός): 2-1 (κανονικός αγώνας 1-1)

19' 1-0 Κερδισμένο φάουλ στο χώρο του κέντρου για το ΨΥΧΙΚΟ 06, εκτέλεση με βαθιά μπαλιά από τον Χρόνη, ο Απαλίδης Δ. μέσα στην περιοχή του ΑΤΤΙΚΟΥ "τσίμπησε" τη μπάλλα για να τη στείλει στην αριστερή γωνία του τερματοφυλακα και να σημειώσει το 1-0.

38΄1-1 Υποδειγματική αντεπίθεση του ΑΤΤΙΚΟΥ, σέντρα από αριστερά, ωραία κεφαλιά του Δημάκη από το ύψος του πέναλτυ και ισοφάριση σε 1-1.

Παράταση:

110΄2-1 Εκτέλεση φάουλ του Χρόνη από δεξιά προς την περιοχή των ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ, η μπάλλα καταλήγει στον Απαλίδη Δ., που κατέβασε στο δεύτερο δοκάρι και έπιασε το σουτ που αλλοιώθηκε απολ τον αμυντικό αλλά κατέληξε στα δίχτυα του Ζαφειρόπουλου.

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ - ΒΑΚΧΟΣ (ημιτελικός): 4-3(πέναλτι), κανονικός αγώνας και παράταση 0-0

4-2 Δελής

ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ - ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ: 0-0 (κύπελλο κατάταξης)

ΜΑΧΗΤΙΚΟΣ – ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ: 5-3

10΄1-0 Μεταβίβαση του Θεοφιλόπουλου βγάζει σε θέση βολέ τον Ady που πλασσάρει για το 1-0.

15΄2-0 Από το κέντρο ξεκινάει την κούρσα ο Ady περνάει τους παίκτες και από κοντά πλασάρει τον Καραμιχάλη για το 2-0.

24΄3-0 Κάθετη του Κώστα στην πλάτη της άμυνας του ΦΑΛΗΡΙΚΟΥ για τον Ady, αυτός αδειάζει δυο αμυντικούς και πλασάρει για το 3-0.

38΄ Κόρνερ για το ΦΑΛΗΡΙΚΟ, την κεφαλιά ο Υφαντής στη ρίζα του δοκαριού και απομακρύνεται.

Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

10΄3-1 Δυνατό σουτ του Σολδάτου από το κέντρο σχεδόν, δεν μπορεί να συγκρατήσει ο τερματοφύλακας και μειώνει ο ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ σε 3-1.

18΄3-2 Γρήγορο 1-2 από τους παίκτες του ΦΑΛΗΡΙΚΟΥ, με τελικό αποδέκτη τον Παπαντωνίου Χρ. που πλασάρει εξ επαφής για το 3-2.

26΄4-2 Κοντινό σουτ του Γκότση Β. και 4-2 για το ΜΑΧΗΤΙΚΟ.

30΄5-2 Αντεπίθεση για το ΜΑΧΗΤΙΚΟ, στην περιοχή αποδέκτης ο Γκότσης που γυρίζει στον επερχόμενο Βούρη, αυτός πλασάρει από το ύψος του πέναλτι για το 5-2.

34΄ Απευθείας φάουλ του Καραμιχάλη, τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του ΜΑΧΗΤΙΚΟΥ και απομακρύνεται.

39΄5-3 Κοντινό πλασέ του Δίκα και 5-3 για το ΦΑΛΗΡΙΚΟ.

ΑΤΤΙΚΟΣ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2010: 2-2

12΄ Μόνος ξεχύνεται στην αντεπίθεση ο Τσαμπάς αλλά πλασάρει πάνω στον Τσαμαδιά που απομακρύνει.

22΄ Ο Τοζάϊ αποφεύγει τον αμυντικό στην περιοχή του ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2010 και πλασάρει τον Κωστούρο ο οποίος όμως αποκρούει το πλασέ του.

23΄1-0 Στην περιοχή ο Γκίκας πλασάρει από κοντά και πετυχαίνει το 1-0 για το ΧΟΛΑΡΓΟ 2010.

39΄ Ωραία μεταβίβαση του Δημάκη στην περιοχή για τον Bocka που πλασάρει ισοφαρίζοντας σε 1-1 για τον ΑΤΤΙΚΟ.

3΄2-1 Γέμισμα στην περιοχή γυριστή ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Bocka, βρίσκει τον Κωστούρο εκτός θέσης και τον “κρεμάει” δίνοντας προβάδισμα στον ΑΤΤΙΚΟ με 2-1.

18΄2-2 Πέναλτι καταλογίζεται υπέρ του ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2010 στην εκτέλεση ο Γκίκας και 2-2.

FRIENDS – ΒΥΡΩΝΑΣ: 3-1

16΄1-0 Ωραίο μακρινό σουτ του Νικόπουλου που νικάει τον Lame δίνοντας προβάδισμα στους FRIENDS με 1-0.

21΄Φοβερό σουτ του Κοτσάδη από το ύψος της μ.περιοχής του ΒΥΡΩΝΑ στο οριζόντιο δοκάρι του Lame η μπάλα και απομακρύνεται.

26΄2-0 Στην περιοχή του ΒΥΡΩΝΑ ο Davidhi (Κίμων) που “χορεύει” αμυντικό και τερματοφύλακα και πλασάρει διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

8΄Μόνος με τον τερματοφύλακα ο Παύλου που τον ξεπερνά αλλά σώζει τελευταία στιγμή ο Χωριανόπουλος την εστία των FRIENDS από βέβαιη παραβίαση.

12΄2-1 Παράλληλη σέντρα του Παύλου από δεξιά στην περιοχή των FRIENDS, μια επαφή από τον Μωραΐτη και η μπάλα στα δίχτυα!

24΄3-1 Ατομική προσπάθεια του Νικόπουλου που πλασάρει για το 3-1 υπέρ των FRIENDS.

ΑΣΤΕΡΑΣ – ΒΑΚΧΟΣ: 1-1

31΄ Με 10 παίκτες ο ΒΑΚΧΟΣ από το 5΄λόγω τραυματισμού του Χατζή.

Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 1-1

1-0 Σαράντος μετά από υπέροχη κάθετη μεταβίβαση του Ζώρα.

ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ – FRIENDS: 1-2

10´1-0 Σαραντινούδης

20΄1-1 Ο Πολίτης πιάνει ωραία κεφαλιά από τη μικρή περιοχή του ΦΑΛΗΡΙΚΟΥ και ισοφαρίζει για τους FRIENDS.

Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 1-2

25΄1-2 Μονοκόμματο βολέ του Νικόπουλου από το ύψος της μικρής περιοχής και αριστερά, στο απέναντι πλαϊνό διχτάκι της εστίας και ανατροπή για τους FRIENDS με 1-2.

34΄ Όμορφη κάθετη μεταβίβαση του Νικόπουλου που βγάζει τον Κοτσάδη στο τετ-α-τετ αλλά το πλασέ του τελευταίου περνάει άουτ.

Saturday, 29 April 2017 06:31

6η αγωνιστική κυπέλλου 207

Written by

Α' Όμιλος

ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2010 - ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ: 1-2

28΄ Άνοιγμα του Μπαλάσκα, δεξιά όπως επιτίθενται οι ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ, στον Παπανδρέου που βγάζει τη δυνατή παράλληλη σέντρα, ο Grannon στο β΄δοκάρι πιάνει το δυνατό συρτό σουτ εξ επαφής στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

30΄ Αντεπίθεση για τους ΒΕΤΕΡΑΝΟΥΣ με τον Παπανδρέου που “σπάει” στην περιοχή στον Μπαλάσκα που πλασάρει αλλά απομακρύνει ο Κωστούρος.

Wednesday, 26 April 2017 11:18

18η αγωνιστική Πρωταθλήματος 2016-17

Written by

ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2010 – ΒΑΚΧΟΣ: 4-0

18΄ Ανεπανάληπτο τετ-α-τετ του Χατζή που πλασάρει αλλά διώχνει με τα πόδια ο Κωστούρος.

23΄ Κίνηση του Χάλο στην περιοχή στρώνει στον Παπαευθυμίου που μόνος από το ύψος του πέναλτι πλασάρει αλλά δεν μπορεί να νικήσει τον τερματοφύλακα του ΒΑΚΧΟΥ.

30΄ Εξ επαφής κεφαλιά του Παπαευθυμίου αποκρούεται πάνω στη γραμμή, μεγάλη ευκαιρία για το ΧΟΛΑΡΓΟ 2010.

40΄1-0 Ωραία ενέργεια του Γκίκα που κάνει την κούρσα από το κέντρο, “σπάει” στον Χάλο που με κοντινό βολέ ανοίγει το σκορ και 1-0 για το ΧΟΛΑΡΓΟ 2010.

Αποβολή για ΒΑΚΧΟ με 10 συνεχίζει η ομάδα.

ΑΙΟΛΟΣ – ΒΥΡΩΝΑΣ: 6-0

14΄1-0 Σουτ – φωτοβολίδα του Olsi δεν μπορεί ο τερματοφύλακας να αντιδράσει και ανοίγει το σκορ για τον ΑΙΟΛΟ.

25΄2-0 Αντεπίθεση για τον ΑΙΟΛΟ στην περιοχή ο Τουρλίδας που πλασάρει άψογα για το 2-0.

33΄3-0 Στην πλάτη της άμυνας ο Klodian που γυρίζει παράλληλα στον Σολδάτο που με κοντινή προβολή πετυχαίνει το 3-0 που είναι και το πρώτο του γκολ με τη νέα του ομάδα.

38΄4-0 Σέντρα επιχειρεί ο Olsi από αριστερά, η μπάλα παίρνει πορεία προς τα δίχτυα και 4-0 για τον ΑΙΟΛΟ.

16η αγωνιστική πρωταθλήματος 2016-17

ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΤΤΙΚΟΣ: 1-5

2΄0-1 Κούρσα του Neli που μπαίνει στην περιοχή του ΑΣΤΕΡΑ, αποφεύγει τον αμυντικό και πλασάρει έξυπνα τον Ρεϊζίδη.

Εξ επαφής κεφαλιά του Σολδάτου ελάχιστα άουτ και μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΑΣΤΕΡΑ.

13΄1-1 Λάθος της άμυνας του ΑΤΤΙΚΟΥ εκμεταλλεύεται και βγαίνει μόνος ο Μόσχος που γυρίζει στον Σολδάτο ο οποίος σε κενή εστία ισοφαρίζει σε 1-1.

23΄1-2 Ωραία κάθετη μεταβίβαση του Κοντογιάννη στον Αναγνωστόπουλο που μπαίνει στην περιοχή του ΑΣΤΕΡΑ και από δύσκολη θέση πλασάρει τον Ρεϊζίδη δίνοντας ξανάπροβάδισμα στην ομάδα του.

33΄1-3 Τραγικό λάθος της άμυνας του ΑΣΤΕΡΑ, η μπάλα στο ύψος του πέναλτι "πετάγεται" ο Neli και με δυνατό συρτό πλασέ πετυχαίνει το 1-3 για τον ΑΤΤΙΚΟ.

Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 1-5

1-4 Bocka Neli

1-5 Σταύρου Φάνης

32΄ Πέναλτι για τον ΑΣΤΕΡΑ. Ο Σολδάτος εκτελεί αλλά αποκρούει εντυπωσιακά ο Ζαφειρόπουλος.

ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ - ΨΥΧΙΚΟ 06: 0-1

51' Σόκολης

ΑΙΟΛΟΣ – ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ: 3-0

18' 1-0 Χατζηκοκολάκης

34' 2-0 Klodian

18' 3-0 Γκίκας

0-1 Μωραΐτης Γ.

1-1 Ο Grannon με φάση αλά Λουκάκου(!) αφού με πλάτη στην περιοχή και μαρκαρισμένος, γύρισε και εκτέλεσε.

2-1 Ο Σταύρου με πλασέ μετά από σέντρα του Λέσση.

ΜΑΧΗΤΙΚΟΣ – ΒΑΚΧΟΣ: 1-2

3΄1-0 Σέντρα του Καραστέργιου στο β΄ δοκάρι βρίσκεται ο Κοκορές που ανοίγει το σκορ για τον ΜΑΧΗΤΙΚΟ.

70΄ Ασύλληπτο σουτ του Σιάσου Α. έξω από την περιοχή, στον ουρανό των διχτύων η μπάλα και 1-1.

76΄ Αναταραχή στην περιοχή του ΜΑΧΗΤΙΚΟΥ μετά από "ηρωική" προσπάθεια του Γηγορακάκη, από κοντά τελικά την προβολή ο Χατζής και

Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 0-2

22΄ Συρτό σουτ του Χάλο έξω από την περιοχή στην αριστερή γωνία του Αργυράτου που δεν μπορεί να αντιδράσει και ανοίγει το σκορ για το ΧΟΛΑΡΓΟ 2010.

33΄ Γυριστό σουτ του Χάλο μέσα από την περιοχή, στα δίχτυα του ΝΕΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ η μπάλα και 2-0 για το ΧΟΛΑΡΓΟ 2010.